Utrecht Türk Kültür Derneği yeni hizmet binası Törenle Açıldı.


Hollanda Türk Federasyona bağlı faaliyet gösteren Utrecht Türk Kültür Derneğinin yeni hizmet binasının açılışı Utrecht ve çevresinde yaşayan Türkleri sevindirdi. Açılışa Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Murat Gedik, Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkan yardımcısı Sayın Mustafa Saygaz, Amsterdam Konsolosumuz Sayın Tolga okun katıldılar. Yeni Hizmet binası yakınında bulunan park alanında bir araya gelen geniş bir kitle, Mehter takımı eşliğinde protokolün ardından açılışı yapılacak olan yeni hizmet binasının önüne kadar yürüyüş yaptılar. Oluşturulan protokol tarafından kesilen kurdele ve ardından yapılan dua sonrası resmi açılışı tamamlanmış oldu.

Dernek Başkanımız Sayın Salim Çam açılış konuşması yaparak misafirleri selamladı. Amsterdam Konsolosumuz sayın Tolga Orkun, yapmış olduğu konuşmada Utrecht Türk Kültür Derneği yeni hizmet binasının hayırlara vesile olmasını diledi.

Hollanda Türk Federasyon (HTF) Genel Başkanı Sayın Murat Gedik, Utrecht Türk Kültür Derneği yeni hizmet binası açılışında yaptığı konuşmada, “Utrecht Türk Kültür derneğimiz Hollanda Türk Federasyonumuzun güzide derneklerinden birisidir. Derneğimiz yeni hizmet binasında vatandaşlarımıza sosyal ve kültürel alanda var olan çalışmasını yeni imkanlarıyla çeşitlendirerek Utrecht ve çevresinde büyük bir boşluğu dolduracaktır. Uyum konusunda önemli katkı sunacağını şimdiden ifade edebilirim. Bu güzel hizmet binamızın teşkilatımıza kazandırılmasında emeği geçen tüm ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “açılışını yaptığımız Utrecht Türk Kültür Derneğimiz camiamıza hayırlı olsun. Resmi açılışını biraz önce hep birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz derneğimizin Hollanda Türk Federasyonumuzun Utrecht ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız ulaşması için önemli bir görevi ifa edecektir. Hollanda Türk Federasyonu faaliyetlerini vatandaşlarımıza ulaşma noktasında stratejik atılımlar yapmaktadır. Kendi bünyesine kattığı yeni dernekler ile vatandaşlarımıza hizmet yelpazesini geliştirerek sürdürmesi bu stratejinin önemli ayağıdır. Açılışını yapmaktan gurur duyduğum Utrecht Türk Kültür Derneğimizin hayırlara vesile olmasını dilerken açılışında emeği geçen tüm ülküdaşlarımı kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.

 

ATF BASIN

Galeri