Türk Federasyonların Çatı Kuruluşu Avrupa Türk Konfederasyondan 'Evet' kampanyası


Avrupa’da yaşayan Ülkücü derneklerin bağlı oldukları Türk Federasyonların çatı kuruluşu olan Avrupa Türk Konfederasyon ve bağlı faaliyet gösteren Türk Federasyonlar, Anayasa değişikliği referandumu öncesinde 'EVET' kampanyası başlatıyor.

Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Berlin Bölge Başkanlığımızın tertiplediği “BAYRAK ŞÖLENİ” etkinliğinde katılarak 'EVET' kampanyasını başlattı. Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Mustafa Yıldızdoğan, Zafer İşleyen ve Nejla Çakmakçının sahne aldığı Bayrak Şöleni etkinliğinde yaptığı açıklamada, “Avrupa Türk Konfederasyon ve bağlı faaliyet gösteren Türk Federasyonlar, Anayasa değişikliği referandumu öncesinde 'EVET' kampanyasını Almanya’nın başkenti Berlin’den başlatmış bulunmaktayız. Konfederasyonumuza bağlı faaliyet gösteren Türk Federasyonlarımız ve bu federasyonlarımıza bağlı faaliyet gösteren derneklerimizin tamamının almış olduğu ortak kararı neticesinde, Anayasa değişikliği referandumu için 'EVET' kampanyası bu gün burada başlatıyoruz

Referandum 27 Marta başlayarak 9 Nisan’a kadar Sürecektir

Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “Ülkücü hareket olarak yaptığımız istişarelerin neticesinde Anayasa değişikliği referandumu için bir kampanya başlatmış bulunmaktayız. Federasyonlarımızın Başkanlık Divanlarıyla yapılan bu istişareler sonunda almış olduğumuz karar gereğince, 27 Marta başlayarak 9 Nisan’a kadar sürecek olan Anayasa değişikliği referandumu ve propaganda süresince demokrasinin bayraktarlığını yapacak olan halkımızın, sandığa giderek hür iradesiyle tercihte bulunması ve vatandaşlık görevini yerine getirmesine katkı sunacak bir kampanya şeklinde planlanmaktadır” dedi.

Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “Almanya Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu, Hollanda Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu, Belçika Türk Dernekleri Federasyonu, İsviçre Türk-İslam Kültür Dernekleri Federasyonu, Fransa Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu, Danimarka Türk Federasyonu, Avusturya Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu, İngiltere Türk Federasyonu, Norveç Türk Federasyonu, İsveç Türk Federasyonu ve Türk Federasyonlara bağlı derneklerin, Türkiye'de 16 Nisan'da, yurt dışındaki temsilciliklerde ise 27 Mart-9 Nisan, gümrük kapılarında ise 27 Mart-16 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumu için başlatılan 'EVET' kampanyamıza yapacakları çalışmalarla destek verecekler” dedi.

 

Kararı Türk milleti kendisi Verecektir

Ülkücü Harekete mensup kardeşlerimizin arasına kin ve nefret tohumları ekmeye çalışanlara asla fırsat verilmeyeceğini ifade eden Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “Teşkilatlarımız ve teşkilat mensuplarımızın arasına fitne ve Fesat sokulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kardeşlik ve Ülküdaşlık hukukumuzu bozmaya yeltenenler vatandaşlarımız arasına kin ve nefret tohumları ekmeye çalışanlara asla yer verilmeyecektir. Türk milletinin geleceğini belirleyecek olan nihai onay mercii şüphesiz ki Türk milletinin kendisidir.

 

Sonuna kadar Devlet, ebediyete kadar millet

Ülkücü Hareket çareyi vesayet odaklarında, yabancı güçlerin emellerinde değil, millette görüyor. Bu sebeple Avrupa Türklüğü Anayasa değişikliği referandumu için 'EVET' kampanyası başlatmıştır. Avrupa Türk Konfederasyon olarak bizler anavatanımız Türkiye’mizin varlığının güvenceye alınıp güvenli bir şekilde istiklal içinde istikbale taşınması için evet diyeceğiz. Bizim anavatanımız Türkiye için yeminimiz vardır, vazgeçilemeyecektir. Bizler Devlet İçin Evet, Millet İçin Evet, Cumhuriyet İçin Evet, Türklüğün Bekası İçin Evet, Anavatanımız Türkiye İçin Evet diyeceğiz. Bu nedenle 27 Mart-16 Nisan’da Evet diyoruz. Tercihimizi EVET‘den yana kullanarak, mahkemelerin tarafsızlığını sağlayacağız. Evet diyerek, 18 yaşındaki gençlerimizin önünü açacağız. Evet diyecek, büyüyen ve nüfusu artan Türkiye’nin 600’e çıkan milletvekili sayısını destekleyeceğiz. Evet diyecek, TBMM seçim dönemi ile Cumhurbaşkanı seçim dönemini beş yılda bir ve aynı günde yapılmasını sağlayacağız. Evet diyecek, Gazi Meclisimizin yasama yetkisini güvenceye alacak, daha da etkinleştireceğiz. Evet diyecek, Meclisimizin denetim fonksiyonlarını güçlendireceğiz. Evet diyecek, devlet yönetimindeki fiili zorlama ve açmazı bitirecek, siyaseti toplum sözleşmesinin sınırlarına çekeceğiz. Evet diyecek, yasama, yürütme ve yargı arasındaki hatları kalın olarak çizeceğiz. Evet diyecek, ilk kez Cumhurbaşkanı’na cezai sorumluluk getireceğiz. Evet diyecek, yürütmeyi tek elde toplayıp devletteki karmaşa ve kafa karışıklığını sonlandıracağız. Her Evet birliğimize katkı ve yemindir. Her Evet esenlik ve selametimize destek ve yemindir. Her Evet milletin istiklaline, devletin istikbaline, bayrağın iffetine, vatanın izzetine duadır ve yeminimizdir. Bizlerin Evet tercihi şahsa veya partiye değil, Türkiye’ye evettir. Başlattığımız bu kampanya, EVET, yine EVET, bir kez daha EVET Sonuna kadar Devlet, ebediyete kadar Millet şeklinde olacaktır. 'EVET' kampanyası çerçevesinde Avrupa genelinde 9 Nisan tarihine kadar yaklaşık 1400 etkinlik düzenleneceğini belirtti. Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Türk Federasyonlarımızın Kültür sanat ekibi içerisinde bulunan sanatçılarımızın yanı sıra Türkiye’de önemli bir yeri olan ülkücü sanatçılarımızın da katılacağı umuma açık kültür sanat etkinlikleri yanı sıra, işadamı ve akademisyenlerin katılacağı etkinlikler, derneklerimizin kendi salonlarında yapılacak toplantılarla, evlere yapılacak ziyaretlerle tüm vatandaşlarımıza ulaşamaya çalışacağız. Ayrıca tasarladığımız el ilanları ve afişlerlerin dağıtılması ile önemli bir kitleye ulaşacağımızı ümit ediyorum. Sosyal medya kampanyalarıyla desteklenecek olan bu çalışmanın planlaması bitmek üzeredir” dedi. Ülkücü sanatçılarının bir birinden güzel eserleri misafirler tarafından alkışlarla taçlandırıldığı etkinlik gecenin son saatlerine kadar sürdü.

Galeri