Mevlid Kandilimiz Kutlu Olsun


Hz. Muhammed S.A.V'in beşiriyete kavuşmasının kutlandığı gün olan Mevlid Kandili, Rebiülevvel ayının 11.nci günü idrak edilmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre Mevlid Kandili 2017 yılında 29 Kasım 2017 tarihine denk gelmektedir.

Müslüman alemi için en değerli günlerden birisi olarak kabul edilen Mevlid Kandili her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Federasyon ve ona bağlı teşkilatlarımızın camilerinde vatandaşlarımız tarafından ibadetler, dualar ve etkinliklerle yad edilecektir.

Süphesiz, ümmeti olmakla şeref duyduğumuz Rasuli Ekrem, bize hayat veren Kitabı Kuran-ı Kerim’i, getirdi. O, Rabbimize, kainata ve insanlara karşı görevlerimizi öğretti. Hakkı, hakikati, adaleti, fazileti ve hidayeti hatırlattı. Allah'ın kelamını, örnek hayatıyla beyan etti ve onu yaşanan bir hayata dönüştürdü. Güzel ahlakı tamamladı. Kalpleri ve gönülleri birleştirdi. Kardeşliği dostluğu ve arkadaşlığı tesis etti.

Unutulmamalı ki, Hazreti Muhammed'e ümmet olmanın sadece onun varlığı ve doğumundan haberdar olmak değil, onun yolunu takip etmek ve örnek almak, sağlığında ashabına takdim ettiği değer ve ölçüleri zaman ve mekan sınırlarının ötesine taşımak ve onun şaşmaz rehberliğine sımsıkı sarılmakla olacaktır.

Bu vesileyle, Mevlid Kandilimizin bütün Müslümanlara huzur getirmesini, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların aşılmasında kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine ve yeni rahmet kapılarının açılmasına vesile olmasını Cenabı Allah'tan diliyoruz. Avrupa Türklüğü başta olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili'ni kutluyoruz.

Türk Federasyon