Fransa Türk Federasyon Genel Başkan Orhan İlhan"dan Basın Açıklaması


Aziz dava arkadaşlarım;

Birlik ve beraberliğimize en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu dönemde, yine fitne fesat odakları harekete geçerek alçakça, birliğimize ve dirliğimize kast etmektedirler. Yalan- dolandan başka sermayesi olmayan hasta ruhlu müsveddeler başta Liderimiz olmak üzere, partimize, federasyonumuza ve ülküdaşlarımıza kahpece saldırmakta ve her türlü hakaret ve iftirayla yıpratmaya çalışmaktadırlar.

Kaos çıksın diye beklentiye giren, kriz çıkar hayaline düşen fırsatçılar, tihnet ve karekterlerinin gereği olarak cirkeflikte sınır tanımadan sağ sola çamur atma cüretinde bulunmaktadırlar..

Şunu herkes bilsin ki, zerre miktarı da olsa ahlaktan, edepten, hayadan nasibini almış hiç bir kimse, nokta kadar bile olsa "dava şuuru" na sahip hiç bir ülkücü, sosyal medya üzerinden yalan-dolan, iftira ve hakaret içeren paylaşımlara asla tenezzül etmez.. Edenden de bırakın ülkücü olmayı, insan bile olmaz, olamaz. Yaşadığımız tecrübeler bize göstermiştir ki, bu tür sorumsuzca paylaşımlarda bulunanlar aslında davamıza, ve Federasyonumuza değer vermeyen ama çok değer veriyormuş gibi davranan ve kendi egolarını bu yolla tatmin etmeye çalışan ruh sağlığı bozuk tiplerdir. Zira Federasyona ve davaya değer veren ve ruh sağlığı yerinde olan hiçbir kimse bu mukaddeslerimizin sanal ortamda yıpratılmasına, tartışılmasına rıza göstermez. 

Yine insan psikolojisini inceleyen bilim adamlarının da dediği gibi, " herkes kendinden bilir" veya "kendi gibi bilir" vecizelerinin ışığında kendi çalan başkalarını da çalar zannedermiş, kendi yiyen sürekli başkalarını da yer sanarmış. Kendi fitne fesat düşünen başkalarını da fitne fesat düşünür zannedermiş. Aksi halde hiç bir müslüman, hele hele hiç bir ülkücü başkalarıyla ilgili bu tür çirkin zanlarda asla bulunmaz, bulunamaz. 

Şuna bütün kalbimle inanıyorum ki, sorumluluk sahibi hiç bir ülküdaşımız asla harama- hurdaya tevessül etmez. Hele hele tüyü bitmemiş yetimlerin ve kamunun hakkına Allah korkusu olan, vicdan ve merhamet sahibi hiç bir ülküdaşımız helal getirmez. 

İster aile bazında düşünelim,ister dava olarak, isterse teşkilat olarak düşünelim, hiç kuşkusuz en büyük düşman bozgunculuktur, en amansız hastalık bozgunculuktur. Bu amansız hastalığa asla geçit verilmemeli ve bu hastalığa yakalananlara da pirim verilmemelidir. Bozgunculuğun tarih boyunca hiç bir kimseye faydasının olduğu görülmemiştir, kıyamete kadar da görülmeyecektir. 

Bizler Fransa Türk federasyonun mensupları olarak her zaman birlik ve beraberliğimizi, dirlik ve huzurumuzu en üst noktaya taşımayı tarihi bir sorumluluk olarak görmekte, ve bu uğurda her ülkücünün azami gayret göstermesi gerektiğine inanmaktayız. 

Fransa Türk Federasyonun birlik ve dirliğine zarar vermek isteyen, partimizi ve liderimizi lekelemeye çalışan kişilik yoksunu zavallılar şunu bilsinler ki hiç bir zaman bu çirkin emellerine ulaşamayacaklardır.

Dost- düşman herkes bilsin ki, bu mukaddes yapıya leke sürmek, birlik ve dirliğimize zarar vermek isteyenleri imanımızla boğar, vakarımızla çiğner, dirayetimizle yok ederiz.

Mücadelemizi başarıya ulaştıracağımıza kimsenin kuşkusu olmasın.

Saygılarımla

Orhan İlhan 

Fransa Türk Federasyon

Genel Başkan