Duisburg’dan EVET


KRV 2. Bölge Başkanlığı Duisburg’da “Bayrak Şöleni” düzenledi. Bölge başkanlığımızın ev sahipliği yaptığı şölene, Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol ile birlikte katıldılar. Mustafa Yıldızdoğan, Ozan Emin Demir, Cafer Altun ve Nejla Çakmakçı’nın sahne aldığı Şölen muhteşem atmosferde geçti.

Sonuna kadar Devlet, Sonsuza kadar Millet, Kararımız evet

KRV 2. Bölge Başkanı Ahmet Şahin’in açılış konuşması yaptığı etkinliğe Genel İdare Kurulu üyelerimizin, çevre dernek başkanlarımızın  ve ailelerin yoğun katılımı oldu.  Şenlikte misafirlere hitap eden Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, şölene yoğun ilgi gösterilen ülküdaşlarımıza teşekkür etti. Genel Başkan, “Pazartesi günü yapılacak olan halk oylamasında biz Ülkücüler olarak  'evet' dediğimizi ilan ettik. Devlet için 'evet', millet için 'evet', Cumhuriyet için 'evet', Türklük için 'evet' Sonuna kadar Devlet, Sonsuza kadar Millet, Kararımız evet diyerek düşüncelerimizi açık ve net bir şekilde ifade ederek başlattık.

Bin Yıllık Kardeşliğe Evet

Cumhuriyetin temel ilkelerini, Türk Kimliği, demokratik rejim ve temel insan hakları gibi değerlerini vazgeçilmez kabul eden Ülkücü Hareket, Tek millet, tek devlet esasına dayanan milli üniter devlet yapısının kuvvetlendirilmesi için evet dediğini Berlin’deki konuşmamdan başlayarak katıldığım tüm etkinliklerde altını çizerek tekrarlamıştım. Yine bizlerin evet tercihinin ne bir şahsa ne de bir partiye verilen destek anlamına gelmeyeceğini defalarca açıkladım. Burada Duisburg’da da açık ve net bir şekilde ifade ediyorum. Bizlerin evet tercihi, büyük Türk milletinedir. Bu milletin birliğine, dirliğine, bin yıllık kardeşlik hukukuna, bekasına verilen bir evettir. Dün yetmez ama evet diyenler bu gün yine koro halinde, etrafına aldıkları yeni işbirlikçi aydınlıkçılarla, hayır diyerek teşkilatımızın ve liderimizin karşısında ayrılıkçılarla saf tutuyorlar.

Ülkücü Hareket Aynı Yerde Duruyor

Ülkücü Hareket ve Lideri Sayın Devlet Bahçeli, dün nerede duruyorsa dün hangi hassasiyete sahipse bugün de aynı yerde duruyor, aynı hassasiyetlere sahiptir. Bakıyorsunuz sözde muhalifler dün inandıkları dava için Türk milliyetçiliği davası için kullanmadıkları enerjilerini, CHP ile PKK kayığını uçurmak için üfürüyorlar. Unutulmamalıdır ki Türkiye, 15 Temmuz'da Cumhuriyet tarihinin en büyük beka sorunuyla yüz yüze geldi. Teröristlerin 15 Temmuz kalkışması Anavatanımız Türkiye'nin nasıl bir bölücü ve iş birlikçi ihanet uçurumuna yuvarlandığının en acı ve çarpıcı göstergesi olmuştur. 15 Temmuz, biz Ülkücülere, Türkiye'nin üniter yapısının çok ciddi, birbirini tamamlayan, örgütlü bir iç ve dış tehdit altında olduğunu açık bir şekilde göstermiştir. 15 Temmuz'un failleri, PKK'dan farksız bölücü bir örgütün, FETÖ'nün mensuplarıdır. İki gün sonra yani 27 Mart Pazartesi günü saat 9:00 da başlayacak olan halk oylaması Almanya’da 13 bölgede kurulacak olan sandıklarda oylarımızı kullanarak vatandaşlık görevimizi yerine getireceğiz. Sandıkta, millî beka için "Evet!" mührünü vuracağız. Ülkücü Hareket , Türkiye'nin diriliş ve toparlanmasına "Evet!" diyecek. Avrupa Türklüğü, Türk ve Türkiye düşmanlarının bozgunu için "Evet!" diyecek. Seçmenlerimiz, rejim değişikliği, tek adamlık, diktatörlük diye kızılca kıyameti koparan CHP, HADP, FETO, PKK ile yanında hizalanmış terör örgütü ve taşoranlarından oluşan ve bölücülük konsorsiyumunun yalanlarını boşa çıkarıp, yenilenen hükümet sistemi için güçlü bir "Evet!" diyecek" dedi.

ATF Basın