Demokrasinin Simgesi Bozkurt


Almanya’da, ülke meselelerine çözüm bulmakta sorun yaşayan ve hatta oy kaybetme kaygısı içinde olan Federal Hükümetin büyük ortağı Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisinin iç politikalar sözcüsü Christoph de Vries, "aşırı milliyetçi bozkurtların ve onların kullandıkları sembol ve işaretlerin yasaklanması" çağrısı yaparak "faşizmin her şekli insan onurunu hiçe sayar ve özgürlükçü toplumumuz için tehdittir” gibi anlamsız, yersiz, talihsiz ifadeler ile biz Almanya’daki ülkücüleri kastederek gereksiz bir tartışma başlatmıştır.

Konuya hemen balıklama atlayan Sol Parti Federal Milletvekili Sevim Dağdelen ise Bozkurt işaretini hitler selamına benzetme küstahlığı ve cüretiyle dikkatleri üzerine çekme şovu yapmıştır.

BOZKURT işaretini hitler selamına benzetmek en basit tabirle zır cahilliktir. Cahillik değilse zaten bir art niyettir. Bu art niyetin Almanya’ya zarar vereceği bilinmelidir.

Şimdi soruyoruz; 

• Bozkurt’a leke çalmak isteyen Sevim Dağdelen, Almanya’da yasaklı PKK terör örgütüne mesafe koyabilmiş midir, yada mesafesi nedir? 

• Bırakın PKK’nın Türkiye’de otuz yılı aşkın zamandır, kundaktaki bebeği dahi katleden terör faaliyetlerine dönük kınama beyanını, Almanya’nın sokaklarında terör propagandası yapanlara bir tek yorum getirmiş midir? 

• Son bir yılda otuza yakın cami ve derneğe yapılan saldırıları kınamış ve Federal Meclis gündemine taşımış mıdır?

Bozkurt yapan El’in hangi parmağı, Almanya’nın hangi değerine aykırılık teşkil etmektedir? Nedir bu saçmalık, yaftalama, suçlama ve yargısız infaz?

Bozkurt işareti ne faşizmi temsil eder ne de bozkurt yapan parmaklar bu ülkeye zarar verir. Ancak yargısız infaz yapan marjinal zihniyetli insanlar, Almanya’nın gerçek sorunlarını görmeyip, yapay gündemlerle dikkatleri üzerlerine çekmek isterken ülkeye zarar vermektedirler.

Bilinsin ki Bozkurt kültüründe;

* Haksızlık ve adaletsizlik yoktur.

* İnsanlığa düşmanlık, ırkçı yaklaşım, mezhepsel ayrımcılık yoktur.

* Hele hele ekmeğini yediği ülkeye ihanet hiç yoktur.

Artık saplantılı fikirlerden arınıp Almanya’nın mahkum edip tarihe gömdüğü insanlık suçu, ırkçı ve faşist gibi zihniyetleri taşımadığımız, dar bakışlı olmadığımız anlaşılmalıdır.

* Bozkurt’a aşırı sağcı deyip, gerçek aşırıları göremeyenler, 

* Bozkurt’a ırkçı suçlaması yapıp, gerçek ırkçılara alan açanlar,

* Bozkurt’a demokrasi karşıtı deyip, yasaklı terör örgütleriyle bağlantılarını gizleyenler bilsinler ki, zaman hepinizin ayıbını ortaya çıkaracak ve Almanya’ya verilen zararlar tarihe not düşecektir.

Bir Bozkurt, Türklüğün tarihsel ve hoşgörülü kültürel birikimini en iyi şekilde temsil eden, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin en önemli kazanımlarından olan çoğulcu ve katılımcı demokrasiye yürekten inanan Türk Milleti’nin öz evladıdır. Kendi Milleti’ne ihanet etmeyeceği gibi, birlikte yaşadığı toplumun insicamına katkıda bulunacak zenginlikte, müktesebat ve yaradılışa da sahiptir. 

Bozkurt budur!

Neyin yasaklanmak istendiği ile ilgili bir kez daha düşünülmesinde yarar vardır.

Sonuç olarak; 

Göçün 57. yılında, üzerinde yaşadığımız Almanya’nın ayrılmaz bir parçası konumuna gelen biz Avrupa Türkleri, Almanya’nın yeniden imar ve kalkınmasına önemli katkılarda bulunduk ve halen bulunmaya devam ediyoruz. En doğal hakkımız olan kültürel kimliğimizi koruyarak yarınlara odaklanıyor Alman toplumu ile birlikte geleceğe uzanmak istiyoruz.

Avrupa Türklüğünün en eski ve en etkili sivil toplum kuruluşu olan Türk Federasyon mensubu biz ülkücüler; haksız, yersiz, mesnetsiz suçlamalara rağmen her zaman ifade ettiğimiz üzere; temelimizde var olan sevgi ve kardeşlik duyguları ile Türkiye’nin olduğu kadar Almanya’nın da menfaatlerini düşünerek, anayasal düzeni içerisinde toplumsal değerlerine saygılı bir ortamda sosyal ve kültürel anlamdaki ihtiyaçları, inançlarımız doğrultusunda karşılamaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Frankfurt, 12.10.2018

ŞenTürk Doğruyol

Almanya Türk Federasyon 

Genel Başkanı